La o barfa s'o cafea !
La o barfa s'o cafea ! Discutii pe subiecte de literatura, arta , stiinta, tehnologie, politica , social, viata noastra, diverse
Lista Forumurilor Pe Tematici
La o barfa s'o cafea ! | Reguli | Inregistrare | Login

POZE LA O BARFA S'O CAFEA !

Nu sunteti logat.
Nou pe simpatie:
irina_dragalasa pe Simpatie.ro
Femeie
24 ani
Bucuresti
cauta Barbat
26 - 65 ani
La o barfa s'o cafea ! / Psihologia, stresul si viata noastra / Pentru ce exista sentimentele?  
Autor
Mesaj Pagini: 1
blue06
Administrator

Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 57
Sentimentele noastre cele mai profunde,pasiunile sau lucrurile dupa care tanjim sunt calauze esentiale in viata noastra.Specia noastra isi datoreaza in mare parte existenta,capacitatii umane de a iubi.

Sociobiologii subliniaza intaietatea sufletului fata de minte in momentele cruciale ale existentei fiecarui om.Atunci se pune intrebarea:

De ce de-a lungul evolutiei,emotiei i s-a incredintat un rol atat de putin important in psihicul uman?


_______________________________________
"Picuri de rouă/Firavă viaţă verde/Freamătul creşte"

pus acum 20 ani
   
blue06
Administrator

Inregistrat: acum 20 ani
Postari: 57
Intre cer si pamant, intre vis si realitate, intre bucurie si tristete

pentru exista intre cer pamant, intre vis realitate, intre bucurie tristete

4.6KB


_______________________________________
"Picuri de rouă/Firavă viaţă verde/Freamătul creşte"

pus acum 20 ani
   
Pagini: 1  

Mergi la